problem az alarmem,centralnym i światłami pozycyjnymi oct I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rafiramzes
    Classic
    • 2011
    • 9

    problem az alarmem,centralnym i światłami pozycyjnymi oct I

    Wracając do poprzedniej wiadomości przymierzam się do zakupu tych xenonów http://allegro.pl/skoda-octavia-ii-x...418662791.html. Cena wydaje się atrakcyjna nie wiem jak pozostałe koszty przeróbki i uruchomienia w kompie
  • rafjan
    Classic
    • 2010
    • 31

    #2
    problem az alarmem,centralnym i światłami pozycyjnymi oct I

    Witam Wszystkich. Mam spory problem (ostatnio z elektryką w swoim autku).
    sam kupiony u dealera w 2003 r i wtedy założony został alarm (dodatkowy) .

    dopiero w zeszłym roku zaczeły sie problemy z alarmem ( problem z otworzeniem drzwi z pilota) .
    Obecnie mogę tylko zamknąć samochód jednak dioda sygnalizacyjna nie miga, po wyłączeniu alarmu centralny sie nie otwiera.

    Zaznaczam że byłem u człowieka od zamków i sprawdził że nie jest to wina mikrowyłącznika w drzwiach (drzaiała prawidłowo) sugerował że może bbyc problem z modułem kopmfortu do kttórego nie dochodzi sygnał. ( na kompie nic nie wykazało -brak błedów).
    Nie wiem czy ta sprawe poruszać ( zaczynac w sao - bedą chcieli maaaaaase kasy a wiadomo,że troszkę :-) wyższe ceny maja. czy może pofatygować sie do elektonika,elektruyka, który popatrzy i okresli gdzie ,i jaki jest błąd . ( niesety takowego z W-wy nie znam i jesli moglibyscie kogoś dobrego, taniego , soliddnego polecić , byłbym wdzięczny),


    drugi temat to wyłącznik swiateł.
    Brak świateł pozycyjnych ( przy tym brak sygnału włączonych swiateł i otworzonych drzwi).
    Czy jest to wina tego wył . ? jak mozna go wymontowac (czy lepiej zostawić to fachowcowi) ?

    pozdr
    rafjan
    RAFJAN :-)

    Komentarz

    • szofer
      Classic
      • 2010
      • 4

      #3
      Witam. Jaki masz alarm? Potrzebuję instrukcji obsługi- chcę wyłączyć funkcję autoryzacji, przez którą muszę non-stop wciskać ukryty przycisk. Trochę mnie to denerwuje i chcę to wyłączyć. :lol:
      szoferek

      Komentarz

      • rafjan
        Classic
        • 2010
        • 31

        #4
        Z PROBLEMEM PORADZIŁEM SOBIE O TYLE ,ŻE POPROSTU ODDAŁEM AUTKO DO NAPRAWY do Naszego słynnego mech - na ul. Syreny 14 w W-wie.

        Okazało się ,że serwis ASO w którym wcześniej (1,5 roku temu ) naprawiałem centralny zamek , spieprzył całą elektryke , do tego źle był załozony alarm.

        Panowie z Syreny naprawili wszystkie usterki w ciągu 2 godz. i wszystko działa bez zarzutu.
        Polecam serdecznie.

        ps ja się na elektryce w autach nie znam więc wolałem oddać do kogoś polecanego i sumiennego.

        Pozdr
        RAFJAN :-)

        Komentarz

        • trucho
          Ambiente
          • 2010
          • 178

          #5
          Ja też mam problem z alarmem i centralnym tyle że u mnie się autko otwiera,a zamknąć muszę go z pilota. Mam ori alarm i centralny, też chyba oddam do elektryka bo nie mam pojęcia co jest grane.

          Komentarz

          • rafjan
            Classic
            • 2010
            • 31

            #6
            U mnie był problem z modułem w drzwuiach ( po naprawach serwisowych znów się nadawał tylko do naprawy ) .

            Teraz wszystko gra bez zarzutu ( trzeba było tylko na kompie posprawdzać ).

            a czy po zamknięciu rygla zamka przy otwartych drzwiach kierowcy zapala się lampka od podswietlenia drzwi . jesli po zamknięciu nadal sięswieci lub odwrotnie (nie świeci się przy otwartych drzwiach) to jest to wina albo modułu zamka albo mikrowyłacznika w zamku ( wymiana mikrowyłącznika ~ 80,- moduł jest drozszy i zwykle naprawia się stary .
            pozdr
            RAFJAN :-)

            Komentarz

            • trucho
              Ambiente
              • 2010
              • 178

              #7
              Lampka się normalnie zapala i gaśnie, obrysówki też. Zgasła za to kontrolka na liczniku pokazująca, czy któreś drzwi są otwarte. Teraz w ogóle się nie zapala, może coś się przestawiło jak zasilanie padło mi?

              Komentarz

              Pracuję...